loader

Ortodontinis gydymas padeda spręsti įvairias dantų ir žandikaulių augimo problemas. Naudojamos modernios priemonės užtikrina puikius rezultatus ir leidžia pacientams be didelio vargo džiaugtis tobula šypsena. Savo pacientams siūlome rinktis modernius ir efektyviai veikiančius dantų tiesinimo metodus, kurių suteikiamu rezultatu galima džiaugtis visą gyvenimą. Sėkmę užtikrina individualiai sudaromas gydymo planas. Procedūrą atlieka ortodontė Rūta Juknevičienė.

Kada verta kreiptis patarimo į gydytoją ortodontą?

 • Jūsų manymu vaiko pieniniai dantys iškrito per anksti, o nuolatiniai per ilgai nedygsta
 • Pieniai dantys buvo pašalinti dėl karieso
 • Nuolatiniai dantys išdygo netaisyklingai ar susigrūdę
 • Atsikišę reti priekiniai viršutiniai ir/ar apatiniai dantys
 • Papildomas nesimetriškas dantis
 • Didelis tarpas tarp centrinių kandžių
 • Nesutampa centrai tarp viršutinių bei apatinių kandžių, kai krūminiai danys sukanda
 • Viršutiniai priekiniai dantys dengia daugiau nei 1/4 apatinių priekinių dantų, kai krūminiai danys sukanda
 • Apatiniai priekiniai dantys kanda ant viršutinių priekinių dantų, kai krūminiai dantys sukanda
 • Sunku atkąsti ir kramtyti maistą
 • arpas tarp viršutinių ir apatinių priekinių dantų, kai krūminiai dantys sukanda
 • Kramtant įsikandama į lūpą ar skruostą
 • Žalingi įpročiai (kvėpavimas per burną, piršto ar rašiklio čiulpimas, dantų griežimas)
 • Stipriai nesimetriškai dylantys dantys
 • Netenkina šypsenos ir dantų estetika
Ortodontų asociacija rekomenduoja tikrinti vaikų sąkandį iki 7 metų amžiaus, nes:
 • pirmųjų nuolatinių krūminių dantų dygimo metu formuojasi dantų santykis, pagal kurį galima spręsti, koks bus vaiko sąkandis bei su juo susijusi sąkandžio patologija;
 • pagal dygstančių kandžių padėtis galima spręsti apie žalingus įpročius ar žandikaulių augimo trūkumus.

Laiku pastebėta ir išaiškinta patologija gali būti lengvai koreguojama profilaktinėmis priemonėmis, kurios taip pat palengvina vėlesnę sąkandžio korekciją breketų sistemomis. Galutinis sprendimas dėl gydymo turi būti priimtas tarp vaiko tėvų, gydančio odontologo ar kito odontologo specialisto (chirurgo, periodontologo) bei ortodonto.

Ortodonto konsultacija apima kelis apsilankymus

Pirmojo susitikimo metu atliekama dantų ir sąkandžio apžiūra, pacientui suteikiama pirminė informacija apie esamas problemas bei taikytinas gydymo priemones.

Ortodontinio gydymo plano sudarymui atliekami tyrimai:

 • dantų lankų atspaudai diagnostiniams dantų modeliams;
 • rentgenogramos: ortopantomograma (panoraminė) bei galvos šoninė telerentgenograma (veido profilio).

Kito susitikimo metu aptariami tyrimų rezultatai bei detalus sąkandžio gydymo / korekcijos planas (ar keli jų variantai), gydymo rizika, lauktinas gydymo rezultatas, gydymo priemonės, trukmė, galimos komplikacijos, dantų lankų sutvirtinimo ir sąkandžio fiksacijos priemonės po gydymo / korekcijos.

Ortodontinis gydymas

Ortodontinei sąkandžio bei pavienių dantų anomalių padėčių korekcijai naudojami nuimami (burnos raumenų treniruokliai, lūpų skydeliai, ortodontinės plokštelės, funkciniai įtvarai, pozicionieriai) ir nenuimami (breketų sistemos) įtvarai, nešiojami ortodonto paskirtu režimu, atkreipiant ypatingą dėmesį į burnos higieną. Kadangi dauguma ortodontų pacientų yra vaikai, dantis jiems prižiūrėti turi padėti tėvai. Neteisinga ir nepakankama burnos higiena apsunkina gydymą ir gali tapti kai kurių komplikacijų priežastimi, dėl to gydymas gali būti sustabdytas ar nutrauktas.

Gydymo / korekcijos trukmė priklauso nuo atvejo sudėtingumo, paciento amžiaus, augimo, dantų dygimo laiko, pasirinkto gydymo plano ir priemonių, glaudaus paciento bendradarbiavimo su gydytoju, taip pat paciento pageidavimų bei motyvacijos.

Ortodontinio gydymo teikiama nauda

 • Patraukli šypsena
 • Padidėjusi asmens savivertė
 • Pagerėjusi kramtymo funkcija padeda išvengti kai kurių virškinimo problemų
 • eisingas kramtymo jėgų paskirstymas padeda apsaugoti dantis nuo per didelio dilimo ir
  kai kurios smilkininio apatinio žandikaulio sąnario patologijos
 • Pagerėjęs ir palengvėjęs dantų valymas saugo dantis nuo gedimo ir dantenų uždegimo
 • Išvengiama atsikišusių dantų traumų
 • Palengvina odontologo terapeuto bei protezisto darbą

Kokio amžiaus atliekamas ortodontinis gydymas?

Amžius nėra kliūtis, jei dantys ir dantenos sveiki. Visi nori turėti gražius dantis, kad galėtų drąsiai šypsotis.

Kada pradėti ortodontinį gydymą?

Tai labiausiai gluminantis klausimas tėvams ir vaikų odontologams. Labai svarbu pradėti gydyti tuo metu, kad gydymo trukmė būtų trumpiausia, o gydymo rezultatas efektyvus ir stabilus. Ortodontinis gydymas gali būti pradėtas bet kuriame amžiuje, tačiau didžioji dalis problemų lengviau išsprendžiama prieš žandikaulių augimą, mišraus sąkandžio metu, t.y., kol dar neiškritę visi pieniniai dantys, o nuolatiniai dygsta. Ankstyvas sąkandžio patologijų gydymas gali padėti pacientui išvengti sudėtingos žandikaulių operacijos ir rimtų komplikacijų. Dygstančių priekinių ar šoninių dantų kryžminis santykis galėtų būti pavyzdys ankstyvo ortodontinio gydymo, kuris turėtų būti koreguotinas, kai tik aptinkamas 6-7 metų vaikui.

I ir II fazės gydymas

I fazės gydymas – tai ankstyvasis gydymas mišraus sąkandžio metu, kai pacientas yra 6-11 metų amžiaus. Tuo metu naudojamos priemonės (burnos raumenų treniruokliai, lūpų skydeliai, ortodontinės plokštelės, funkciniai įtvarai, dalinės breketų sistemos), kurios slopina žalingus įpročius, skatina žandikaulių augimą ir formuoja teisingą dantų lankų santykį.

II fazės gydymas apima visus nuolatinius dantis 11-13 metų amžiaus pacientams pilnomis viršutine ir apatine breketų sistemomis, o papildomas priemones naudojant sąkandžio korekcijai

Ortodontinio gydymo nauda suaugusiems

Ne reta suaugusiųjų ortodontinio gydymo priežastis – prasidėjusios neteisingo sąkandžio komplikacijos, susijusios su netolygiu dantų nudilimu ir sąnario patologija, kurioms koreguoti reikia ilgesnio laiko ir papildomų konservatyvesnių priemonių (miorelaksacinės kapos, ortodontinės plokštelės). Amžius nėra kliūtis, jei dantys ir dantenos sveiki. Visi nori turėti gražius dantis, kad galėtų drąsiai šypsotis.

Ortodontinio gydymo kaina

Kaip ir gydymo trukmė priklauso nuo atvejo sudėtingumo. Kuo anksčiau pradedamas ortodontinis gydymas, tuo jis gali būti trumpesnis, efektyvesnis bei pigesnis. Pradėję gydyti sąkandžio patologiją mišraus sąkandžio metu, galime išvengti brangiai kainuojančių priemonių, kurios naudojamos gydant vėlesniame amžiuje.

Dantų susigrūdimo priežastys

Pagindinė priežastis – paveldėta, įgimta, tačiau įtakos gali turėti piršto čiulpimas, dėl karieso anksti prarasti pieniniai dantys, dantenų liga ar trauma.

Dažniausiai užduodami pacientų klausimai:

Kodėl reikia tiesinti dantis?

Tarp kreivų dantų dažniau užsilaiko maisto likučiai, sukeldami dantenų ligas ir padidindami dantų karieso tikimybę. Atsikišę dantys gali būti dažniau traumuojami. Nepapankamas kramtymas dėl prasto sąkandžio sukelia virškinimo sistemos negalavimus, dėl to blogėja bendra organizmo sveikata.

Ir pagaliau, nepatraukli kreivų dantų šypsena atima besišypsančiojo žavesį ir sumažina savivertę, ypač paauglystėje.

Kaip veikia breketai?

Breketas (kabė) – tai aukštųjų technologijų medicininis metalo, keramikos ar sintetinio safyro dirbinys. Kiekvienas dantis turi jam skirtą breketą. Ant visos dantų eilės priklijuoti breketai ir juos jungianti vielutė sudaro breketų sistemą. Uždėta ant kreivų dantų breketų ypatingo lydinio vielutė “prisimena” savo pradinę idealaus dantų lanko formą, todėl išsitiesdama ir išsilygindama švelniai spaudžia ir traukia dantis į naują teisingą padėtį. Gali atrodyti, kad niekas nevyksta, tačiau viso ortodontinio gydymo metu kaulas po truputį persitvarko aplink dantis. Moderni inžinerija ir naujos medžiagos mums padeda sukurti naują šypseną

Ar nešioti breketus skausminga?

Breketų klijavimo procedūra nėra skausminga. Uždėjus breketus, jie tuoj pat pradeda veikti, todėl nemalonus spaudimo ar maudimo jausmas gali trukti keletą dienų (1-4 dienas). Lūpos ir skruostai taip pat “pripranta” per 1-2 savaites

Breketai ir sportas suderinama?

Aktyviai sportuojant (kovos menai, komandiniai žaidimai) rekomenduojama breketus
apsaugoti kapomis.

Breketai ir muzikos instrumentai

Gydymo pradžioje, kol lūpos ir skruostai jautresni, groti pučiamaisiais instrumentais gali būti sunkiau. Kad išvengti diskomforto, rekomenduojama padengti breketus apsauginiu ortodontiniu vašku.

Pasyvus ortodontinis gydymas: retencija

Dantys yra linkę grįžti į savo pradinę padėtį, todėl baigus aktyvų ortodontinį gydymą breketais, gydymas tęsiamas pasyviai, kai pacientai privalo nešioti palaikomuosius įtvarus, t.y. reteinerius arba stabilizuojančias kapas dantų lankų sutvirtinimui ir sąkandžio fiksacijai pagal gydytojo nustatytą nešiojimo laiką. Nuolatinis įtvarų nešiojimas po breketų nuėmimo paprastai trunka vienerius metus, antrais metais įtvarai dedami tik naktį, vėliau jų nešiojimo laikas vis trumpinamas. Apatinių priekinių dantų sutvirtinimui dažniausiai naudojami nenuimami retenciniai įtvarai, nes dantų padėčių pasikeitimai dažniausiai įvyksta apatinių kandžių srityje.


Dalintis: